Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Jak doma naložit zázvor s medem a citrónem recept » ZeeWa.cz
Krása a Zdraví

Jak doma naložit zázvor s medem a citrónem recept

Léčivé účinky zázvoru jsou známé již hodně dlouho. Jestliže si uděláte zásoby naloženého zázvoru s medem a citrónem, máte ihned doma po ruce výborného pomocníka na nemoci, k posilování imunity a k podpoře hubnutí. Zázvor obsahuje mnoho látek s pozitivním účinkem na zdraví. Od naloženého zázvoru v medu můžete očekávat pomoc na infekce horních cest dýchacích, na bolesti hlavy, na nadýmání, těhotenské nevolnosti, na průjmová onemocnění nebo pálení žáhy.

Co všechno budete potřebovat k nakládání zázvoru?

Připravte si dva větší citrony nejlépe v bio kvalitě, přibližně 10 cm dlouhý kořen zázvoru a med podle chuti. Množství zázvoru a citronů si upravte podle toho, kolik skleniček si hodláte naložit.

  • Příprava zázvoru a citrónu

Zázvor opatrně zbavte kůry, aby se zachovalo co nejvíce prospěšných látek ukrývajících se v nejvyšším množství pod kůrou. Jestliže nemáte bio citróny, namočte je přibližně na deset minut do vlažné vody s přídavkem octa. Octová voda pomůže k lepšímu odstranění pesticidů. Citróny potom omyjte pod vlažnou tekoucí vodou. Bio citróny stačí omýt a osušit.

  • Kousky zázvoru s citrónem v medu

Zázvor si můžete připravit do sklenic různými způsoby. Lze zázvor a citrón nakrájet na menší proužky nebo na tenké plátky. Takto připravené vše nakladete do sklenice a zalijete medem.

  • Rozmixování jako způsob nakládání zázvoru s citrónem do medu 

Několik plátků citrónu si nechte vcelku na uložení do sklenice. Očištěný zázvor nakrájejte na větší kusy, vložte do mixéru a rozmixujte na malé kousky. Citróny si nakrájejte na silnější plátky, přidejte k zázvoru a znovu mixujte. Zázvorovou směsí naplňte umytou skleničku. Sklenku obložte plátky nakrájeného citrónu, aby směs vypadala pěkně. Nakonec zalijte vše medem až pod vrchní stranu skleničky. Uzavřete a uložte do lednice.

  • Uložení nakládaného zázvoru

Nakládaný zázvor s medem a citrónem nechte odležet v lednici tři dny a potom ho můžete jíst ve formě čaje, kdy jednu vrchovatou lžičku směsi zalijete horkou vodou. Lze jíst i samostatně.