Bio colostrum – recenze a zkušenosti

Kravské colostrum je v současné době jedno z nejvíce diskutovaných témat mezi maminkami. Pojďme se podívat, co vůbec slovo Colostrum znamená, jaké jsou jeho pozitivní účinky na lidský organismus a pro koho je colostrum vhodné.

Indicií pro napsání tohoto článku pro mě byly ne vždy jasné informace o colostru a bio colostru na internetových stránkách a v diskuzních fórech. V době, kdy jsem si chtěla colostrum koupit, pro mě byla tato fóra důležitější než samotné informace od prodejců.

Ve fórech jsem se setkala s různými názory, ale především zkušenostmi. Byly to nejčastěji matky, které pozorovaly účinky colostra na svých dětech – posílení imunity, zmírnění alergických reakcí, minimalizování virových a bakteriálních infekcí a zlepšení (atopického) ekzému. O colostrum jsem se začala zajímat, následně užívat a rozhodla jsem se napsat článek pro ty, kteří nechtějí trávit hodiny na internetu a dohledávat ty správné informace.

Rozdíl mezi Bio colostrum a Colostrum

  • Colostrum

          Colostrum (první mléko, mateřské mléko, mlezivo) je látkou, která je produkována mléčnými žlázami savců v období prvních 48 hodin až 72 hodin po porodu. Colostrem novorozenec získává od matky důležité protilátky, které jej chrání před viry, bakteriemi, plísněmi, parazity a to po dobu, než si novorozenec vytvoří vlastní imunitní systém. Colostrum si můžete koupit ovčí, velbloudí apod., ale bylo zjištěno, že kraví colostrum je z 99% podobné lidskému.

  • Kravské Bio colostrum

            Bio colostrum je colostrum, které je odebíráno maximálně do 6 hodin od porodu. Bio kvalita zaručuje colostrum bez mléčných bílkovin a odtučněné, což zaručuje maximální účinnost. Je vyráběno šetrnou formou mikrofiltrace a není pasterováno. Kromě toho, že je bio colostrum důležitým zdrojem proteinů, karbohydrátů, vitamínů, minerálů, obsahuje mnoho aktivních molekul nezbytných pro posílení imunity.

Číst více:  Jak zhubnout břicho a boky?

 Jak kraví Bio colostrum pomáhá?

            Když budu vycházet pouze ze zkušeností svých a zkušeností uživatelů fóra, tak mohu říci, že Bio colostrum opravdu pomáhá. Na každého působí individuálně, ale největší odezva je při prevenci virových a bakteriálních infekcí – i u malých dětí. Bio colostrum posiluje a reguluje imunitní systém, podporuje obranyschopnost organismu, pomáhá při problémech se zažíváním a urychluje hojení tkání. Je vhodný při hojení proleženin a opruzenin, bojuje se stárnutím pleti a je vhodný na kožní alergie a vyrážky.

Pro koho je Bio colostrum vhodné?

            Bio colostrum může v podstatě užívat každý, i malé děti. Dávejte ale pozor, od koho si zboží kupujete – ne každá firma vyrábí colostrum pro těhotné ženy či malé děti.

Užívám Bio colostrum, které je vhodné pro všechny. Tekuté Bio colostrum od společnosti, od které si objednávám, je ideální i pro novorozence od 6 měsíců. Nenechte se odradit vy ani vaše dítě chutí tekutého colostra! Je možné ho zkombinovat s jiným nápojem (džus, mléko), který kraví chuť minimalizuje. Je třeba vyvarovat se zapíjení colostra teplými nápoji, protože colostrum je citlivé na vysoké teploty (proto vybírejte colostrum, které je vyráběno metodou mikrofiltrace)

Na trhu se také setkáte s kapslemi. Podle čeho kapsle vybírat? Mezi nejdůležitější ukazatele patří množství práškového colostra. Kvalitní Bio colostrum kapsle ho mají minimálně 350 mg. Já kupuji 400 mg a jsem maximálně spokojena. Kapsle jsem nasadila v počátečním stádiu chřipky a už druhý den jsem cítila zlepšení, rýma mi ustoupila a po bolesti v krku den na to ani památky.

Kapsle užívám už druhý měsíc, všichni v práci jsou kolem mě nemocní – kašel, rýma, bolesti v krku, bolest hlavy a já? Jsem zdravá jako rybička!

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *